Biografia

Chłopaki zostali wyłonieni poprzez casting w Los Angeles w 2006 roku. Pierwszy skład zespołu: Jayk Purdy, David Lei Brandt, Drew Ryan Scott, Bobby Edner i Thomas Fiss, który pod koniec maja 2009 roku postanowił opuścić zespół. Fiss został zastąpiony przez Thomasa Cartera. Zespół nakręcił tylko jeden teledysk do piosenki „Future Love” w pierwszym składzie. Tekst do tej piosenki napisał Ryan Tedder z One Republic. Teledysk miał premierę 14 października 2008r. na oficjalnym koncie Varsity Fanclub na Myspace. Dwa dni później ukazał się na portalu YouTube.

Jayk Purdy urodził się i wychował w Las Vegas i jest grupowym figlarzem. Syn profesjonalnej piosenkarki, Jayk jest fanem Prince’a i piosenkarza R&B Craiga Davida. Ma psa Winstona, którego kocha ponad życie oraz obsesję na punkcie czaszek, głównie jako motyw przewodni jego garderoby.

Drew Ryan Scott pochodzi z Las Vegas. Jest głównym tekściarzem w grupie oraz współautorem piosenek takich jak „Ghost”, „Looking for Love” i „Complicated Girl” jako debiut VFC. Syn odtwórcy Elvisa, Drew jest także fanem Beach Boys, jak sam mówi: „za ich wspaniałe harmonie”.

Bobby Edner, urodzony w Burbank. Jest profesjonalnym aktorem od 10 roku życia. Wystąpił w serialach takich jak „Chirurdzy”, „Siódme Niebo”, „Czarodziejki” i „Veronica Mars” oraz w filmie „Spykids 3D: Game Over”, w którym napisał i wykonał końcową piosenkę pt. „Heartdrive”. Uwielbia pop/R&B oraz Snow Patrol, Switchfoot, Black Eyed Peas i Blue October.

David Lei Brandt pochodzi z Evansville. Od 16 roku życia podróżował po kraju aby uczyć tańca. Również pojawiał się w filmach i reklamach. Syn dyrektora sceny na Broadway’u i profesjonalnej piosenkarki. Idolem Davida jest Michael Jackson.

TC, tak naprawdę Thomas Charles Carter, jest najmłodszym członkiem w zespole. Urodził się na Florydzie. To aktor, piosenkarz i tancerz w jednym. Co więcej, jest wielkim fanem sportu. Słucha głównie hip hopu i rapu, ale i także popu. Jego ulubionym artystą jest Michael Jackson, a zespołem Black Eyed Peas.

Nowy skład pracuje nad albumem, który prawdopodobnie ujrzy światło dziennie jeszcze w 2010 roku. Jak na razie chłopaki na swoim koncie mają około 40 piosenek i kilka teledysków domowej roboty oraz mnóstwo krótkometrażowych filmów zamieszczonych na youtube, w tym także kilka wywiadów.

Reklamy
%d blogerów lubi to: